احادیث سفارش شده بر استفاده از روغن گاوی

شحم گاو

شحم گاو به چربی اطراف قلـوه گاه گاو اطلاق می شـود که روغن بسیـار لطیف و جالب ترین فایده آن از بین بـردن چربـی های موجـود در ناحیه شکـم است .همـچنین رشد عضلانـی بـدن ، تناسب اندام ، منبـع تولید انرژی و توان بسیار عالی و تقویت کننده ی بسیار موثر سیستم دفاعـی بدن است.
امیر المومنین امام علی (ع)در این باره میفرماید
پیه گاو هم اندازه خود ، بیماری را از بدن بیرون می برد ،‌مردم به هیچ چیز بهتراز روغن شحم گاو و قرائت قرآن درمان نجسته اند.
این برداشـت که بهـترین غـذای روح قرآن و بهترین غذای جسـم روغـن شحـم گاو است ازین سخـن گهربار برداشت قابل قبولی است .
قابـل توجـه ورزشکـاران:
این روغـن یکی از بهترین روغـن های مفیـد است و بـرای از بین بردن چربی زیر شکم و تناسب اندام ،استفاده آن توصیه میشود.
شاید جهـان غرب بـرای پیشرفت از تقلید هیچ نکته ای از شـرق خصوصاً جهان اسلام فرو گذار نکرده .چرا که:
در حـال حاضـر آنها دارویـی را به مـا می فـروشند که توصیـه ی پیـشوایان ما بوده به عنـوان نمـونه از امام صادق (ع) سؤال شد: چه پیـه ای هست که اگـر ما از آن استفاده کنیم مفید باشد ؟ امـام می فرماینـد مصـرف پیه ی گـاو، که وقتی وارد بدن شود هم تراز خود سـم و بیمـاری را از بدن خارج می کند.
متاسفانه در کشـور ما کسی به این نکته توجـه نمیکند ،و این ماده با ارزش بسیار ارزان از کشور خارج شـده و در کشور سوئیس دارویی به نام سـلدرین از آن تولید میشود کـه تجویز آن در کشورما توسط متخصصین روماتولوژیست و ارتوپد مکرر اتفاق می افتد.

روایات متعددی با سند های معتبر این جمله تکرار شده که «هر کسی لقمه ای از شحم بخورد همان مقدار بیماری از بدن او خارج می شود»[محاسن۲ ص۴۶۴] و [کافی۶ ص۳۱۱ ح۴] این تعبیر تعبیر ساده ای نیست و درباره کمتر چیزی چنین جمله جالبی داریم.

البته در این که نوع این شحم چه چیزی است در روایت دیگری تعیین شده که منظور شحم و چربی گاو است.

در روایتی از امام صادق علیه السلام اینگونه سوال شد که آن شحم (چربی) که به اندازه آن بیماری از بدن خارج می شود کدام است؟ و امام علیه السلام جواب می دهند «آن شحم (پی) گاو است قبل از تو کسی این سوال را از من نپرسیده بود»[کافی۶ ص۳۱۱ ح۶]

در روایت معروفی از پیامبر (ص) اینگونه آمده که : گاو گوشتش مرض، شیرش شفا و شحمش دوا است.[مکارم الاخلاق ۱۵۹] که منظور از شحم بنا بر گفته های مذکور همان چربی اطراف گوشت گاو می باشد

برگرفته شده از tebeslami-es.com

درباره‌ی Gooshtwich

حافظ قلم شاه جهان مقسم رزق است از بهر معیشت مکن اندیشه باطل

همچنین ببینید

شرح منو

  آنچه در منو گوشتویچ مشاهده می کنید استفاده از بره و شتر و بوقلمون …

دیدگاهتان را بنویسید